بخشش قاتل پس از 10 سال به احترام روز پدر

قاتل 59 ساله اي که 10 سال قبل در زندان مرتکب قتل شده بود با رضايت اوليا دم مقتول در آستانه روز پدر از قصاص نجات يافت.

   

اخبار روز | اخبار داغ - مجله اینترنتی آتا ایران

بخشش قاتل پس از 10 سال به احترام روز پدر قاتل 59 ساله اي که 10 سال قبل در زندان مرتکب قتل شده بود با رضايت اوليا دم مقتول در آستانه روز پدر از قصاص نجات يافت. 

 رسيدگي به اين پرونده پنجم تير سال 85 با قتل مرد 54 ساله اي در زندان رجايي شهر کرج آغاز شد. با حضور تم جنايي در زندان رجايي شهر  مشخص شد ساعتي قبل دو زنداني که به اتهام سرقت و مواد مخدر بازداشت شده بودند با يکديگر درگير شده که در جريان اين درگيري زنداني 54 ساله به نام توحيد با اصابت ضربات چاقو به سينه و پهلويش به قتل رسيده است.   

در ادامه عامل جنايت به نام کاوه بازداشت و تحقيقات از او آغاز شد. زنداني 49 ساله در نخستين بازجويي به قتل هم بندي اش اعتراف کرد.  با تکميل تحقيقات در دادسرا متهم در دادگاه کيفري  محاکمه شد.  

کاوه در جلسه دادگاه در  دفاع از خود گفت: مقتول 70 هزار تومان به من قرض داد و قرار شد چند روز ديگر پول را به او پس دهم. چند روز بعد پول را براي او پس بردم اما توحيد ادعا کرد بايد 200 هزار تومان به او پس دهم. من که شوکه شده بودم پول را به او داده و رفتم. چند روز بعد او با يک تيزي دست ساز به سراغم آمد و طلب پول کرد که من گفتم پول اضافه نمي دهم. بعد هم او را کتک مفصلي زدم و از سلولم بيرون کردم.   مرد قاتل اضافه کرد:دقايقي بعد توحيد اينبار با کارد آشپزخانه به سراغم آمد و با هم درگير شديم. در حين نزاع من تيزي او را گرفته و در سينه و پهلويش فرو کردم که جانش را از دست داد.  

با اعترافات قاتل 49 ساله او با حکم قضات دادگاه کيفري به قصاص محکوم شد که اين حکم از سوي ديوان عالي کشور تائيد شد.   در حاليکه قرار بود حکم متهم به زودي اجرا شود، سرانجام پس از 10 سال از جنايت ،مادر مقتول امروز با مراجعه به دادسراي امور جنايي از قصاص قاتل فرزندش به حرمت روز پدر گذشت کرد و به مرد قاتل فرصت زندگي دوباره داد.     

منبع: آخرین خبر

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار