مساجد برگزار کننده اعتکاف نیازمند دریافت مجوز هستند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمود مرویان حسینی ظهر پنجشنبه در جلسه هماهنگی مسئولان ستاد برگزاری اعتکاف خراسان رضوی با امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه مساجد برای برگزاری اعتکاف باید مجوز دریافت کنند، تصریح کرد:‌ مساجدی که مجوز برگزاری اعتکاف را دریافت نکنند مواجه فرهنگی مناسبی با آن ها صورت می گیرد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بر توجه بیش از پیش از مساجد برگزار کننده اعتکاف در حاشیه شهر مشهد همچون سال های گذشته تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه تلاش شده است تا هزینه های اعتکاف از سوی خیران و یا توسط معتکفان با هزینه های کمتر تهیه شود، خاطرنشان کرد: تلاش شده تا از پذیرایی های پرزرق و برق در فضای معنوی اعتکاف اجتناب شود.

حجت الاسلام مرویان حسینی با بیان اینکه آستان قدس رضوی به خاطر بازسازی مسجد گوهرشاد فضای کافی برای پذیرایی از جمعیت فراوانی از معتکفان را ندارد، گفت: در مقابل این آستان مقدس در پشتیبانی های فرهنگی در دیگر مساجد سطح استان یاری گر ستاد اعتکاف استان است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۶۷۰ مسجد در سطح خراسان رضوی برگزار کننده مراسم معنوی اعتکاف بودند، ابراز کرد: از این تعداد ۱۸۰ مسجد در سطح شهرستان مشهد قرار داشت.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: در مراسم معنوی اعتکاف سال گذشته در استان بیش از ۶۰ هزار نفر شرکت کردند که سه چهارم این جمعیت را خواهران و یک چهارم آن را برادران تشکیل دادند.

وی با اشاره به استقبال جوانان و نوجوانان در مراسم اعتکاف به صورت اعتکاف های دانشجویی و دانش آموزی گفت: با هماهنگی آموزش و پرورش استان دو مسجد با ظرفیت بالغ بر ۶۰۰ نفر برای شرکت دانش آموزان در اعتکاف امسال اختصاص داده شده است.

حجت الاسلام مرویان حسینی با اشاره به ثبت نام اعتکاف در مراسم امسال به صورت اینترنتی بیان کرد: در حال حاضر ۲۲ ستاد در شهرستان های استان در این خصوص تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه اعتکاف یکی از نمادهای دلدادگی و تعلق مومنان به معارف قرآن و مکتب اهل بیت است، اظهار کرد: اعتکاف از سنت های حسنه ای است که در طول سال به سفارش اهل بیت و سنت و سیره علما بزرگ همواره در مساجد جامع شهرها برگزار می شده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی فرصت نیمه ماه مبارک رجب و اعتکاف در استان گسترش فوق العاده ای پیدا کرده است، افزود: اعتکاف فرصتی برای تذهیب نفس و آماده شدن برای پذیرفتن مسئولیت های زندگی در عرصه های دینی و اجتماعی است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار