پتنت جدید سامسونگ یک کاور دارای S Pen داخلی را نشان می دهد، گلکسی اس ۷ همراه با قلم یا گلکسی نوت ۶ باریک تر؟

galaxy-note-add-on-patent-fp1

سامسونگ از سال 2011 و با ارایه گلکسی نوت دستگاه های موبایل و تبلت دارای قلم استایلوس حساس به فشار را تولید کرده است که در نوع خود واقعا بی نظیر هستند. بهترین آن ها گلکسی نوت 5 است که آخرین پرچمدار سری نوت سامسونگ به شمار می رود و تا 2048 سطح فشار را از هم تمایز می دهد و البته بهینه سازی های نرم افزاری رابط کاربری آن کمک شایانی به استفاده حداکثری از قلم S یا همان S Pen کرده است. این بار اما پتنتی جالب برای یک کاور مخصوص ساخت سامسونگ دیده می شود که در آن یک S Pen به صورت داخلی تعبیه شده است! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا حدس و گمان های پیرامون این کاور جالب را با هم بررسی کنیم.

galaxy-note-add-on-patent-3

در این پتنت می بینی که یک کاور برای پوشاندن موبایل شما وجود دارد که در سمت راست آن یک جایگاه ویژه قلم در نظر گرفته شده است. این قسمت باعث می شود موبایل شما شبیه به گلکسی نوت اج (Galaxy Note Edge) به نظر برسد و التبه عرض دستگاه هم بیشتر شود که می تواند سو‌ٔ در ارگونومی دستگاه داشته باشد اما شاید برای برخی داشتنتش به این موضوع بیارزد.

galaxy-note-add-on-patent-4 galaxy-note-add-on-patent-1 galaxy-note-add-on-patent-2

این یک پتنت برای ثبت تولید چنین کاوری است و لزوما بدین معنی نیست که شمای کلی جلو و پشت دستگاه متعلق به یک دستگاه حقیقی باشد، چرا که این طرح ها نه با گلکسی های موجود و نه با شایعات درباره گلکسی های پیش رو مطابقت ندارد اما به هر روی پتنت رسمی ثبت شده در کره جنوبی است. احتمال دارد این یک کاور برای گلکسی اس ۷ باشد و برای کسانی که وجود قلم را روی دستگاه کوچکتر می پسندند، مفید باشد. البته می تواند برای یک تبلت هم در نظر گرفته شده باشد، مثلا دستگاه مثل گلکسی تب اس 2 که قلم ندارد اما اگر می داشت خیلی خوب میشد. و البته در نهایت شاید گلکسی نوت ۶ با باریک تر و جمع و جور تر شدن خود جایی برای حضور قلم درون خود دستگاه نداشته باشد و این بخش را به بیرون آن انتقال بدهند. البته همه این ها حدسیاتی است که به ذهن ما می رسد.

از یاد نبرید که S Pen به تنهایی برای استفاده روی موبایل کافی نیست و آن دستگاه باید مثل سری نوت دارای دیجیتایزر مخصوص روی نمایشگر باشند تا از این قلم استفاده کنند. به نظر شما می تواند برای چه کاربردی طراحی شده باشد؟

sammobile

galaxyclub

لینک کوتاه

Closeبرای امتیاز دهی به این مطلب، لطفا وارد شوید: برای ورود کلیک کنید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار