تنها با گذشت 4ساعت ازآغاز ثبت نام اعتکاف ظرفیت های بعضی مساجد تکمیل شد/معتکفین امسال تحت پوشش بیمه قرار میگیرند

تنها با گذشت 4ساعت ازآغاز ثبت نام اعتکاف ظرفیت های بعضی مساجد تکمیل شد/معتکفین امسال تحت پوشش بیمه قرار میگیرند

حجت الاسلام علی جلالی رئیس تبلیغات اسلامی شهر کرمان در آغازین ساعت نام نویسی مردم کرمان برای حضور در مراسم معنوی اعتکاف در گفت وگو با پایگاه تحلیلی خبری کرمان خبر گفت:پیامبر اکرم می فرمایند: "درایام زندگی شما نسیم هایی از رحمت الهی در حا وزیدن است وفرصت های مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد آگاه باشید تا در معرض این نسیم ها قرار بگیرید"یکی از این سنت های پسندیده مراسم معنوی اعتکاف است که ثواب آن تلفیقی از عبادت ها از جمله نماز،روزه وحج عمره است

وی در ادامه عنوان کرد: فرد معتکف عبادت شبانه دارد همانند توقف درمشعر وبیتوته در منا وعبادت روزانه دارد مانند وقوف و ماندن در عرفات لذا معتکف به وسیله اعتکاف وبا عنایات خاصه خداونداز برکات بسیار زیادی بهره مند می شود. 

جلالی تصریح کرد: مراسم معنوی اعتکاف از نمازه صبح روز پنج شنبه 2/2/95همزمان با سالروز میلاد با سر سعادت مولای متقیان امیر المومنین علی (ع)آغازوتا نماز مغرب روز شنبه 4/2/95در مساجد شهرکرمان برگزار خواهد شد.

رئیس تبلیغات اسلامی شهر کرمان اظهار داشت:در شهر کرمان از صبح امروز نام نویسی از علاقمندان آغاز شده است وتا ساعت24دوشنبه 31/1/92ادامه خواهد داشت  وافراد با مراجعه به سامانه نام نویسی اعتکاف به آدرس اینترنتی http://www.ekr.ir   اقدام به نام نویسی کرده اند، در شهرستان کرمان تعداد3مسجد برای برادران و16مسجد برای خواهران آمادگی پذیرش از علاقمندان هستند.

وی افزود:به توجه به استقبال بالای هم شهریان کرمان تنها با گذشت 4 ساعت از زمان آغاز نام نویسی ظرفیت چهارمسجد ما تکمیل شده است وپذیرش در سایر مساجد ادامه خواهد داشت،

وی همچنین در ادامه هزینه نام نویسی افراد دراین مراسم معنوی را برای هر نفر 40 هزارتومان به همراه2وعده غذای گرم در افطار وسحراعلام کرد،آن دسته از عزیزانی که مایل به دریافت غذا از خود مساجد نسیتند فقط بایستی هزینه 11 هزارتومن به ازای هر نفر جهت ثبت نام بپردازند.

جلالی در ادامه عنوان کرد: کار متفاوتی که امسال در خصوص معتکفین عزیز انجام شده است تحت پوشش بیمه قرار گرفتن کلیه معتکفین در مساجد شهرستان کرمان است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار