تروریست‌های حمله کننده به دانشگاه پاکستان بازداشت شدند

به گزارش گروه بين الملل خبرگزاري دانشجو، 'عاصم سلیم باجوا' دقایقی پیش در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این افراد از مرز 'تورخم' افغانستان وارد شهر 'مردان' در ایالت خیبرپختونخوا در نزدیکی مرز افغانستان شده اند.

تصاویر تلویزیونی این کنفرانس مطبوعاتی که بطور مستقیم از شبکه های خبری پاکستان پخش شد، تصاویر افراد دستگیر شده را درحالی که زنجیر به دست و پا داشتند، نشان داد. این افراد به محل برگزاری کنفرانس مطبوعاتی آورده شده بودند تا در معرض دید رسانه ها قرار گیرند.

له به دانشگاه 'باچاخان' در شهر چارسده واقع در ایالت خیبرپختونخوا، از طریق تلفن همراه با افرادی در داخل خاک افغانستان در تماس بوده اند.


پیش از آغاز این کنفرانس مطبوعاتی، تماس تلفنی یکی از عوامل طالبانی طراحی حمله به دانشگاه باچاخان با یکی از خبرنگاران پخش شد. فرد مورد نظر در این تماس که روز چهارشنبه و بعد از حمله انجام شد، مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت.


ارتش پاکستان پیشتر نیز اعلام کرده بود که حمله مرگبار روز چهارشنبه گذشته به دانشگاه 'باچا خان' در شمال غرب این کشور، از نقطه ای در داخل خاک افغانستان هدایت شده است.


به همین دلیل، ژنرال 'راحیل شریف' فرمانده ارتش پاکستان روز پنجشنبه گذشته در تماس های تلفنی با 'اشرف غنی' رئیس جمهوری افغانستان، 'عبدالله عبدالله' رئیس اجرایی دولت این کشور و ژنرال 'جان کمپبل' فرمانده نیروهای آمریکا در افغانستان درباره ارتباط میان عوامل حمله به دانشگاه باچا خان و افرادی در داخل خاک افغانستان، صحبت کرد .


روزنامه اردو زبان 'نوای وقت' پاکستان روز شنبه به نقل از منابع دیپلماتیک این کشور گزارش داد: درصورتی که افغانستان در موضوع شناسایی عاملان حمله به دانشگاه باچاخان همکاری نکند، احتمال خروج پاکستان از روند مذاکرات صلح میان دولت کابل و طالبان افغانستان وجود دارد.


مقام های افغان ادعای پاکستان را مبنی بر نقش داشتن افرادی در داخل خاک افغانستان در حمله به این دانشگاه را رد کرده اند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار