X بستن تبلیغات
5. Fixed

چشیدن دنیای واقعیت مجازی با طعم یوبی سافت و فرودو بگینز!

چشیدن دنیای واقعیت مجازی با طعم یوبی سافت و فرودو بگینز!

کسانی که با مجموعه فیلم های ارباب حلقه ها به کارگردانی کارگردان کار بلد دنیای سینما یعنی پیتر جکسون آشنایی دارند به احتمال فراوان الایجا وود را هم می شناسند. هنرپیشه ای با چهره ی خاص و کودکانه که نقش اصلی این فیلم یعنی فرودو بگینز را ایفا کرد و تا زمان انداختن حلقه ی قدرت در دل آتشفشان کوهستان تباهی ، جان تمامی علاقمندان دنیای ارباب حلقه ها را به لب رساند! حال شرکت یوبی سافت خبر از همکاری جدید خود با این هنر پیشه ی نام آشنای دنیای سینما در امر تولید محتوا های سرگرم کننده ی تازه ای برای پلتفرم واقعیت مجازی می دهد.

 

 

البته به نظر نمی رسد که الایجا وود بخواهد در جریان ساخت بازی های کامپیوتری جدید با شرکت یوبی سافت همکاری کند (چرا که هیچ تجربه ای در این امر ندارد). در آن سوی قضیه اعضای یوبی سافت هم در جریان اعلام خبر همکاری خود با این هنر پیشه ی نام آشنا هیچ اشاره ی واضح و روشنی به نوع و چند و چون محتوا هایی که قرار است در جریان این همکاری دو جانبه برای پلتفرم واقعیت مجازی ساخته شود نکرده اند. لازم به ذکر است که همکاری شرکت یوبی سافت قرار نیست با شخص الایجا وود صورت گیرد بلکه این همکاری دو جانبه با شرکتی صورت خواهد گرفت که الایجا وود به عنوان یکی از ارکان اصلی آن شناخته می شود. در واقع ایفا گر نقش فرودو بگینز در سه گانه ی ارباب حلقه ها همراه با دو کارگردان دنیای سینما به نام های دنیل نوآ و جاش وَلر ، در سال 2010 میلادی اقدام به تاسیس یک استودیوی فیلم سازی اختصاصی نمود که تا حدود دو سال قبل با نام Woodshed شناخته می شد (بر گرفته از نام خانوادگی الایجا وود). اما از آن زمان به بعد این استودیوی فیلم سازی به Spectre Vision تغییر نام داد و به شکل جدی تری به مقوله ای که از ابتدا برای انجام آن تاسیس شده بود یعنی فعالیت در زمینه ی ساخت فیلم های سینمایی پرداخت. در واقع شرکت فیلم سازی اختصاصی الایجا وود بر روی ساخت فیلم های سینمایی ژانر وحشت متمرکز است و تمامی آثار ساخته شده به دست اعضای این استودیوی فیلم سازی در همین سبک راهی پرده ی سینما های جهان شده اند. بر این اساس به نظر می رسد که همکاری شرکت یوبی سافت با شرکت Spectre Vision نیز دقیقاً در همین راستا خواهد بود و احتمالاً آن ها قصد دارند به کمک یکدیگر آثاری را با سبک و سیاق سینمایی که متمرکز بر سبک وحشت است راهی پلتفرم های واقعیت مجازی نمایند.

 elijah-wood

در واقع اعضای شرکت یوبی سافت نیز خود به نوعی بر این موضوع صحه گذاشته اند و به تایید ضمنی آن پرداخته اند. در همین راستا مدیر اصلی استودیو مونترال شرکت یوبی سافت یعنی آقای پاتریک پلوقد به ذکر این موضوع پرداخته است که تمرکز و تبحر شرکت Spectre Vision در تولید آثار قابل توجه در ژانر وحشت ، برای اعضای شرکت یوبی سافت به عنوان کسانی که در امر تولید محتوا های سرگرم کننده ی تعاملی فعالیت می کنند بسیار هیجان انگیز است و به همین دلیل همکاری دو جانبه ای که قرار است میان دو شرکت یوبی سافت و Spectre Vision شکل بگیرد می تواند این امکان را در اختیار هواداران پلتفرم جدید واقعیت مجازی قرار دهد تا بتوانند آثاری به یاد ماندنی و فراموش نشدنی را بر روی این پلتفرم تجربه نمایند. در واقع سبک ترسناک چه در دنیای سینما و چه در دنیای بازی های کامپیوتری مخاطبان فراوان و پر و پا قرصی دارد و بر همین اساس به نظر می رسد که ساختن آثار مختلفی در این سبک پر هیجان و پر مخاطب یکی از تمرکز های اصلی فعالان حاضر در حوزه ی واقعیت مجازی خواهد بود. حتی پیش از شرکت یوبی سافت برخی دیگر از شرکت های بازی سازی (که بیشتر شان استودیو های بازی سازی کوچک و کم نام و نشان تر را شامل می شدند) از برنامه های جدی خود برای ساخت بازی های ترسناک برای پلتفرم نو پای واقعیت مجازی خبر داده بودند. سبکی که مسلماً تجربه ی آثار ساخته شده بر اساس آن در دنیای واقعیت مجازی لذتی دو چندان را برای علاقمندان خود به ارمغان خواهد آورد. گفتنی است که شرکت یوبی سافت اکنون مدتی است که از تمایل شدید خود برای فعالیت گسترده در دنیای واقعیت مجازی خبر می دهد و در همین راستا آن ها چندی پیش به معرفی بازی Eagle Flight برای هدست واقعیت مجازی سونی یعنی ابزار انحصاری Play Station VR پرداخته بودند. اثری که در آن قرار است گیمر ها در قامت یک عقاب قرار گیرند و به پرواز بر فراز آسمان بپردازند. حال باید منتظر ماند و دید که همکاری الایجا وود و یارانش با شرکت یوبی سافت به کجا خواهد انجامید و چه تجربیات تازه ای را در اختیار چشم انتظاران دنیای واقعیت مجازی قرار خواهد داد.    

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار