بن کتاب دانشجویی نمایشگاه کتاب تهران 95 (تاریخ و زمان ثبت نام)

1395/01/17

میزان دقیق تخصیص اعتبار به بن کارت دانشجویی بزودی اعلام می‌شود و دانشجویان از طریق سامانه ثبت‌نام می‌توانند ثبت‌نام کنند.

به گزارش آسمونی به نقل از معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بن‌کارت‌های دانشجویی برای نمایشگاه کتاب تهران از 20 فروردین ماه جاری شروع خواهد شد.

گفتنی است بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران از 15 تا 25 اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار می‌شود. جزییات بیشتر مشارکت وزارت ارشاد در اعتبار این بن کارت‌ها بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

میزان دقیق تخصیص اعتبار به بن کارت دانشجویی بزودی اعلام می‌شود و دانشجویان از طریق سامانه ثبت نام می‌توانند ثبت نام کنند. هر ساله بخشی از اعتبار توسط ارشاد تامین می شود و بخشی دیگر توسط دانشجویان پرداخت می شود.

توضیحات و شرایط بن کتاب:

1- کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی و همچنین دانش آموزان است، دانشجویان دکتری و اعضای هیات علمی دانشگاهها و اهل قلم از بن خرید کتب خارجی برخوردار می شوند.
2- زمان ثبت نام از تاریخ 1395/01/20 تا قبل از برگزاری نمایشگاه و از طریق سامانه ثبت نام کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب به آدرس Tibf.net است.
3- زمان توزیع کارت از تاریخ 1395/02/07 تا پایان نمایشگاه است.
4- دانشجویان به هنگام ثبت نام می‌توانند اقدام به درخواست کارت برای خرید در نمایشگاه کتاب تهران ارئه کرده یا درخواست صدور کارت مجازی برای خرید از نمایشگاه آنلاین کتاب تهران ارائه دهند.
5- فهرست تمامی افرادی که در سامانه ثبت نام می‌کنند با فهرست دانشجویان و طلاب که از طریق مراجع ذیصلاح (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه علمیه قم) در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است، مطابقت داده شده و در صورت تأیید هویت، شماره رهگیری برای آنان صادر می‌شود.
6- متقاضیان پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو (به صورت اینترنتی) برای دریافت بن کارت می‌بایست صرفاً به شعبه‌ای از بانک صادرات که در زمان ثبت نام انتخاب نموده‌اند مراجعه کرده و از مراجعه به شعب دیگر خودداری نمایند.
7- مدارک لازم هنگام دریافت کارت عبارتند از کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی و شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه.
8- هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است.
9- اعتبار موجود در کارت‌ها 100 هزار تومان است، در بن های خرید کتاب اختصاص یافته به دانشجویان معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 40 دصد و دانشجو 60 درصد از مبلغ را پرداخت خواهند کرد و البته سقف 50 هزار تومان برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است که دانش آموز 25 هزار تومان و ارشاد نیز 25 هزار تومان سهم خود را پرداخت کرده و مشارکت 50 درصدی خواهد بود.
10- یارانه پرداختی برای خرید کتاب از بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. کارتهای ویژه خرید در نمایشگاه فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل نمایشگاه قابل استفاده است و پس از آن به مانند کارتهای مجازی خرید کتاب تا پایان خرداد ماه سال جاری امکان خرید از نمایشگاه آنلاین کتاب تهران وجود دارد.

لینک های ثبت نام بن کتاب:

برای ثبت نام کارت الکترونیکی کتاب اینجا را کلیک نمایید

برای ورود به صفحه شخصی پس از ثبت نام اینجا را کلیک نمایید

در صورت فراموشی کد رهگیری اینجا را کلیک نمایید

جهت مشاهده شعب منتخب بانک صادرات “به صورت لیست” اینجا را کلیک نمایید

جهت مشاهده شعب منتخب بانک صادرات “روی نقشه” اینجا را کلیک نمایید

نکات بن کتاب:

متقاضیان در صورت بروز مشکل در فرآیند ثبت نام و پرداخت آنلاین ابتدا از طریق ایمیل به آدرس info@tibf.net درخواست خود را ارسال فرمایید. با توجه به تعداد انبوه کاربران، پاسخ شما به نوبت ارائه خواهد شد.

در صورتی که یک بار ثبت نام کرده اید ولی شماره رهگیری دریافت نکرده اید با کد ملی و شماره دانشجویی خود از منوی ورو کاربران وارد شوید و بعد سهم دانشجو را پرداخت و شماره رهگیری دریافت کنید.

قابل توجه دانشجویان و طلابی که شماره رهگیری را دریافت نکرده‌اند:
در صورتی که سهم خود را به صورت اینترنتی پرداخت کرده‌اید لیکن به هر دلیل شماره رهگیری را دریافت نکرده‌اید، نگران نباشید. در صورت عدم تأیید مبلغ به حساب شما بازگشت داده می‌شود.

در صورت بروز مشکل جدی با شماره تلفن 88496161 (021) تماس حاصل فرمایید. برای سایر موارد فقط از طریق ایمیل درخواست خود را ارسال فرمایید.

پی نوشت در مورد بن کتاب دانشجویی:

کارت الکترونیک خرید کتاب یکی از انواع کارت­های بانکی است که در راستای توسعه ی نهضت کتابخوانی و دسترسی آسان به کتاب در میان مخاطبان و علاقه ­مندان، از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با همکاری خانه کتاب صادر می گردد.

این کارت پس از شارژ مبلغ معینی از سوی سازمان مربوطه، توسط بانک عامل صادر می شود و قابلیت استفاده از دستگاه­های پایانه فروش نصب شده در مراکز فروش کتاب عضو شبکه پذیرندگان بانک صادرات ایران راخواهد داشت. دارندگان کارت الکترونیک خرید کتاب می­ توانند تمام هزینه ­های مورد استفاده­ خود را بابت خرید کتاب در واحدهای پذیرنده به جای پرداخت پول نقد از طریق کارت پرداخت نمایند.

تمام دانشگاه­ ها و مراکز آموزش عالی دولتی و خصوصی، موسسات فرهنگی و هنری و تمام دستگاه­ های دولتی و عمومی کشور می ­توانند با انعقاد قرارداد واگذاری (فروش) بن کارت الکترونیک خرید کتاب، ضمن تکمیل اطلاعات کارکنان مطابق با قالب بانکی مورد نیاز، نسبت به دریافت کارت الکترونیک خرید کتاب از معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارائه آن به افراد اقدام نمایند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار