X بستن تبلیغات
5. Fixed

آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید ضدایرانی کنار داعش منطقه‌ای قرار گرفت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آقای لاریجانی در مراسم وداع و تشییع پیکرهای شهدای حادثه تروریستی تهران افزود: امروز روز سختی برای ملت ایران است، وداع با عزیزانی که مظلومانه در اقدام تروریستی روز چهارشنبه در حرم امام راحل و مجلس شورای اسلامی به شهادت رسیدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در این روز تقریبا همزمان به دو مرکز مورد توجه ملت ایران حمله تروریستی انجام شد که نشان دهنده تمرکز تروریست ها بر محورهای اصلی مردم سالاری دینی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

آقای لاریجانی افزود: از پیام ارزشمند رهبر معظم انقلاب تشکر می کنم که مایه دلگرمی خانواده های معظم شهدا و همه ما شد.

وی گفت: نگاهی کوتاه به شهدای این واقعه نشان می دهد که تروریست ها ناتوان از دسترسی به اهداف خود، یعنی صحن مطهر و مجلس شورای اسلامی بودند و با هدفگیری های کور مردم و کارکنان مجلس را به شهادت رساندند.

امریکا داعش بزرگ بین المللی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امریکا داعش بزرگ بین المللی است و از تروریست ها حمایت می کند.


علی لاریجانی در مراسم وداع با پیکرهای شهدای حادثه تروریستی تهران افزود: اظهارات وزیر خارجه سبکسر عربستان سعودی و رئیس جمهور امریکا لکه ننگ آنان در برزخ مبارزات تروریستی ملت هاست.

وی گفت: از سعودی ها توقعی بیش از این نبود چراکه حکومتشان قبیله ای و دور از هرگونه علامت مردم سالاری است و امروز مظهریت مبارزه با مردم سالاری و حمایت از تروریست ها را نصب سینه خود کرده اند.

آقای لاریجانی ادامه داد: کار امریکا که زمانی مدعی مدیریت جهان برای وثوق دموکراسی و حقوق بشر بود به جایی رسیده است که رئیس جمهور آن با کمال وقاحت دموکراسی را با پول معاوضه می کند، امریکا سیاست درب های چرخان را در پیش گرفته است که فقط به سوی چپاول اموال کشورها کشیده می شود.

وی افزود: امریکا دموکراسی و حقوق بشر را در عراق ذبح کرده است یک روز به بهانه نشست ریاض چند صد میلیارد دلار از سعودی می بلعد و روز دیگر با ایجاد درگیری در منطقه، قصد چپاول کشور دیگری را دارد و این ننگ چپاول اموال کشورها به بهانه های واهی، آینده امریکا را تاریک تر خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نشست ریاض را برگزار کردند و مدعی شدند ایران را منزوی کرده اند این چه انزوایی است که این همه مسئولان کشورها در این حادثه در کنار ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته اند؟

وی افزود: از همه این اقدامات قبیح تر مصوبه سنای امریکا در حمایت از تروریسم است و تصویب تحریم های جدید علیه ایران درست در زمانی که ملت ایران در پارلمان با تروریست های جنایتکار درگیری داشت، با کمال بی شرمی سنای امریکا قانونی را علیه ملت ایران و حمایت از تروریسم به تصویب رساند.

آقای لاریجانی ادامه داد: این امر نشان می دهد سنای امریکا از کمترین عاطفه انسانی برخوردار است این اقدام ننگین نشان می دهد ما در جهانی زندگی می کنیم که با دو داعش در مبارزه هستیم داعش منطقه ای و داعش بین المللی.

وی گفت: امریکا با این اقدام خود را در کنار داعش منطقه ای قرار داد و نشان داد که امریکا داعش بزرگ بین المللی است و صحت سخنان امام بزرگوار و رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته) بار دیگر به اثبات رسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امریکا شیطان بزرگ است و کسانی که می خواهند تروریسم را ریشه کن کنند چاره ای جز مبارزه با داعش بین المللی یعنی امریکا ندارند.

آقای لاریجانی گفت: در این مصوبه که سراسر آن حمایت آشکار از تروریست ها بود گستاخی را از حد بیرون کردند و درمورد فناوری موشکی ایران و سپاه پاسداران و نیروی قدس تحریم هایی وضع کردند.

وی افزود: امریکا می داند سپاه پاسداران و نیروی قدس مهم ترین نیروی رزمنده منطقه ای علیه تروریست ها در منطقه است لذا وضع چنین قوانینی همراهی و یکدستی آنان را با تروریست های منطقه ای نشان می دهد.

آقای لاریجانی گفت: امریکا تصور نکند اختلاف نظرها در ایران مجالی برای مانورهای شیطانی آنان فراهم می کند، ما با صدای رسا و روشن اعلام می کنیم سپاه پاسداران یک نیروی مردمی فداکار برای انقلاب اسلامی است و نیروی قدس و سپاه پاسداران خط قرمز ایران است و ما پاسخ کوبنده ای به آنان خواهیم داد.

همه قوا و نیروهای مسلح در مبارزه با تروریسم هم فکر و هم نظر هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش در مراسم وداع با پیکرهای شهدای حادثه تروریستی تهران گفت: پرده های تزویر ارتش امریکا و CIA را کنار می زنیم و نشان می دهیم که این دو دستگاه پایگاه اصلی تروریسم در منطقه هستند و در مقابل آنان ایستادگی خواهیم کرد .

علی لاریجانی افزود: این اقدام امریکا صحنه منطقه را شفاف تر و ملت ایران را در مبارزه با استکبار و تروریست های دست ساز آنان مصمم کرد.

وی گفت : همه قوای سه گانه کشور و نیروهای مسلح در این مبارزه هم فکر و هم نظر هستند.

آقای لاریجانی افزود: از نیروهای مسلح، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی که در سرکوب تروریست ها با قاطعیت عمل کردند تشکر می کنیم .

وی گفت: به خصوص از سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران که از لحظات اولیه خود را به مجلس رساندند و در کنار ما بودند تشکر می کنم.

آقای لاریجانی افزود: از حضور مسئولان به خصوص رئیس جمهور، رئیس قوه قضاییه، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و فرماندهان نظامی که در مراسم وداع با پیکرهای پاک شهدا حضور یافتند نیز سپاسگزاری می کنم و این حضور نشان دهنده عزم عمومی نظام در این مبارزه اصیل است.


 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار