X بستن تبلیغات
5. Fixed

بغض کارگردان معروف در خندوانه + تصاویر

برنامه خندوانه شب گذشته میزبان اولین مهمان در سری سوم از این برنامه یعنی کیومرث پوراحمد کارگردان معروف سینما و تلویزیون شد.کیومرث پوراحمد کارگردان و نویسنده سینما و تلویزیون به عنوان اولین مهمان در فصل جدید برنامه خندوانه ، از خاطرات تلخ و شیرین بازی «بی بی» و ترس از مدرسه در دوران کودکی خود گفت.

پوراحمد از شادی این روزهایش گفت که در هیجانات بالا و پایین رفتن آمار فروش فیلمش تغییر می کند و همچنین از خاطرات کار کردن با مادرش (بی بی) حرف زد.

کارگردان فیلم سینمایی «اتوبوس شب» ادامه داد: مادر مدت ها فراموشی پیدا کرده بود و حتی مسیری که سی سال طی می کرد را هم از یاد برده بود تا اینکه ما بعد از مدت ها متوجه شدیم و سر کارهای آخر من دیالوگ ها را روی کاغذ می نوشتم و می چسباندم به پیشانی ام تا مادر از روی آن بخواند.

کیومرث پوراحمد ، کیومرث پوراحمد ، رامبد جوان

پوراحمد درباره جدیت خود در تصویربرداری و حین کار توضیح داد: اوایل کار قبول دارم عبوس بودم اما الان ملایم تر شدم و این جدیتم هم فقط به خاطر این است که برای شغلم تقدس قائل هستم. من به این مسیر سخت رسیدم و رنج و تلاش های زیادی را متحمل شدم. برای همین کارم برایم بسیار ارزشمند و مقدس است.

در ادامه گفتگو کارگردان فیلم سینمایی «خواهران غریب» با اشاره به کودکی آرام خود توضیح داد: ما اهل نجف آباد هستیم، اما در اصفهان زندگی می کردیم. نجف آبادی ها لهجه خاصی دارند که در آن سال هایی که به اصفهان آمده بودیم، بچه های مدرسه و کوچه به خاطر این لهجه من را مسخره می کردند. برای همین اصلا بچه شیطونی نبودم و همیشه در خونه درس می خواندم، بازی می کردم و کمک مادرم بودم.

در مدرسه هم چون لکنت زبان داشتم، نمره هایم خوب نبود و به خاطر دیر جواب دادن به سوالات معلم ها و روخوانی فارسی و انشا تنبیه می شدم. هنوز هم وقتی از خونه بیرون می آیم و می بینم که مدرسه تعطیل شده، با خودم می گویم خدا را شکر مجبور نیستم مدرسه بروم. اما بعد از اینکه چند باری به جشنواره کودک اصفهان رفتم و بعد از ساختن مجموعه تلویزیونی «قصه های مجید» با اصفهان آشتی کردم.

 کیومرث پوراحمد در خندوانه ، رامبد جوان ، جناب خان

«خواهران غریب» را 4 سال بعد از عیاری ساختم

رامبد جوان به ساخت فیلم سینمایی «خواهران غریب» اشاره کرد و پوراحمد در پاسخ اظهار داشت: من قصه «خواهران غریب» را خواندم و متوجه شدم که کیانوش عیاری برای ساخت آن پروانه گرفته و همان جا تصمیم گرفتم که 4 سال بعد من این داستان را بسازم وهمین هم شد. عیاری همان قصه را با عنوان «دو نیمه سیب» ساخت و من «خواهران غریب» را متفاوت تر از او در 4 سال بعد به اجرا در آوردم.پس از گفتگوی رامبد جوان با کیومرث پوراحمد، جناب خان به جمعشان اضافه شد و به فیلم های متعدد این کارگردان اشاره کرد.عکسهای کیومرث پوراحمد در خندوانه ، جناب خان ، لباهنگرامبد جوان با پخش قطعه «مادر من» با صدای خسرو شکیبایی بغض کیومرث پوراحمد را شکست و از خاطرات این ترانه ماندگار پرسید.

در پایان برنامه، رامبد جوان به رسم همیشگی در خندوانه با 5 ثانیه لبخند مهمان و تقدیم لوح این برنامه، دوباره تاکید کرد، فینال مسابقه لباهنگ به دلیل نیاز به زمان بیشتر برای تمرین شرکت کننده ها، به پنجشنبه موکول شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار