X بستن تبلیغات
5. Fixed

جشنواره‌ای برای آینده بسکتبال ایران

باشگاه مهرام و مدرسه بسکتبال آتشی در نظر دارد با برگزاری جشنواره‌ای یک طرح استعدادیابی گسترده برای بسکتبال انجام دهد.

به گزارش ایسنا، پس از سال ها قدرت‌نمایی نسل طلایی بسکتبال ایران در قاره کهن اکنون زمان آن رسیده تا با استفاده از پتانسیل این نسل طلایی بازیکنانی آینده دار نیز پرورش داده شوند تا راه این ستاره‌ها ادامه دار شود.

از آنجایی که صرفا تمرین های مداوم حتی با جدیدترین متدهای روز دنیا به تنهایی برای پرورش استعدادها کافی نیست، باشگاه مهرام و مدرسه بسکتبال آتشی با حمایت فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران و هیئت بسکتبال استان تهران در طرحی نو و با هدف تحول در بسکتبال پایه، اقدام به برگزاری لیگی تحت عنوان "بسکتبال برای آینده (Basketball For Future) " با نام اختصاری BFF نموده اند.

برد و باخت و قهرمانی در این برنامه به عنوان هدف تعریف نشده‌اند بلکه پرورش استعدادها و آمادگی بازیکنان برای آینده بسکتبال ایران است که اهمیت زیادی دارد. به همین منظور لیگ BFF به گونه ای طراحی شده که بیش از 270 بازیکن در قالب هجده تیم، فرصت درخشش در زمین بازی را داشته باشند و با غلبه بر ترس، ایجاد حس رقابت، کار تیمی، تسلیم ناپذیری و عکس العمل سریع، برای پیروزی در میادین بزرگ و واقعی آماده شوند.

این لیگ در برنامه ای همسو با کشورهای صاحب سبک بسکتبال دنیا در سه رده سنی زیر 12 سال (متولدین 82.10.11 که استخوان بندی تیم ملی جوانان 2022 و 2023 را تشکیل خواهند داد)، زیر 13 سال ( متولدین 81.10.11 هستند که می توانند در تیم ملی نوجوانان 2019 و 2020 نقش آفرینی کنند) و زیر 14 سال ( متولدین 80.10.11 می باشند که می توانند به خدمت تیم ملی جوانان 2020 و 2021 در آیند) برگزار خواهد شد.

BFF با قوانین متفاوت و ضوابط خاص برنامه ریزی شده و در هر رده سنی شش تیم در اولین دوره مسابقات حضور خواهند داشت که در مجموع 18 تیم با هم به رقابت می پردازند.

افتتاحیه رسمی لیگ BFF روز پنج شنبه، هشتم بهمن ماه با حضور محمود مشحون رئیس فدراسیون، امیر محمد گنجی مدیرعامل باشگاه مهرام و در جمع پیشکسوتان، افتخارآفرینان و اهالی رسانه در سالن بسکتبال آزادی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار