“سیزده بدر” در تهران کجا بریم؟ + تصاویر

پارک جنگلی خرگوش دره

 این پارک جنگلی با مساحتی بیش از 100 هکتار در منطقه 22 شهرداری تهران و کنار مجموعه ورزشی آزادی و آزادراه های تهران کرج و آزادگان واقع شده. پوشش گیاهی خرگوش دره از سرو و کاج و اقاقیا تشکیل شده و جزء کمربند سبز تهران نیز به حساب می آید.

پارک جنگلی خرگوش دره ، سیزده بدر 95 ، مکانهای گردشگری تهرانپارک جنگلی کوهسار

 این پارک جنگلی تو شمال غرب تهران واقع شده که با آرامشی که داره می تونه یه روز خوب رو برای مسافرانش به ارمغان بیاورد.

کوهسار یکی از معدود پارک هایی که متاسفانه یا میشه گفت خوشبختانه هنوز امکاناتی مثل رستوران و کافی شاپ و حتی سرویس بهداشتی نداره. پارک جنگلی کوهسار می تونه محل مناسبی برای ورزش یا اتراق کردن باشه. دسترسی به این پارک هم از طریق بزرگراه آبشناسان امکان پذیر است.

پارک جنگلی کوهسار ، مکانهای گردشگری تهران ، بوستان های تهرانپارک جنگلی لتمان کن این پارک جنگلی با فضا و محیط دلنشینی که داره باعث شده تا افراد زیادی جذبش بشن. لتمان کن یه مکان خیلی خوب و مناسب برای تفریح و استراحت دوستان یا خانواده هاست. این پارک به خاطر داشتن مسیرهای پیاده روی و امکانات مناسب جز مقاصد گردشگری شهروندان تهرانی به حساب می آید.پارک جنگلی لتمان کن ، بوستان های تهران ، پارک های تهرانپارک جنگلی چیتگر پارک چیتگر یکی از بزرگترین پارک های جنگلی استانه که تو بیشتر فصل های سال ازش استفاده میشه. پیست دوچرخه سواری این پارک فوق العاده بزرگ و هیجان انگیزه و برای گذراندن اوقات فراغت پیشنهاد میشود.پارک جنگلی چیتگر ، پارک های تهران ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلیپارک جنگلی لویزان

 پارک جنگلی لَویزان یکی از پارک های جنگلی شهر تهران و بخش شمیراناته که در شمال شرق پایتخت واقع شده است. این پارک جنگلی از شمال به بزرگراه شهید بابایی، از جنوب به شمس آباد، از شرق به شهرک امید، باغ پرندگان و از غرب به ده لویزان محدود می شود. این پارک در 13 کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته و بزرگترین فضای سبز شهر تهران نیز به حساب می آید.

پارک جنگلی لویزان ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلی ، سیزده بدردشت هویج دشت هویج یا همان دشت گرچال نام دشتی است واقع در لواسان (بالای روستای افجه ) که در رشته کوه البرز مرکزی واقع است و ارتفاع آن از سطح دریا نزدیک به 2400 متر می باشد.دشت هویج ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلی ، سیزده بدربام تهران: به بخش بالایی ولنجک و قسمت ابتدای تله کابین توچال گفته می شود. بام تهران به علت وجود مناظر زیبای کوهستانی و نیز دید زیبا از بالاترین نقطه شهر، موجب شده شهروندان تهران برای استفاده از طبیعت و مناظر زیبا، این جاده را به عنوان مسیری تفریحی و محلی برای پیاده روی انتخاب کنند.بام تهران ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلی ، سیزده بدرژوراسیک پارک تهران:

 یا بوستان دایناسورهای متحرک یک بوستان آموزشی، گردشگری و تفریحی است که در سال 1393 به بهره برداری رسیده است.

مساحت کل پارک ژوراسیک تهران 30 هزار متر مربع است که در آن مجسمه متحرک 28 دایناسور قرار گرفته است. در این پارک زندگی نامه و روش زندگی و خوراک دایناسورها به نمایش گذاشته شده و ابعاد دایناسورها به صورت واقعی طراحی شده است ، این دایناسورها به صورت کاملا طبیعی طراحی شده اند به طوری که پلک می زنند و دست و پای آنها حرکت می کند همچنین یک تخم دایناسور که نوزاد دایناسور از آن بیرون می آید و مجددا به داخل می رود نیز طراحی شده است.

مسیر دسترسی:

سعادت آباد ، انتهای بلوار پاکنژاد، میدان بهرود، بلوار شقایق، پایینتر از پارک پرواز.

ساعت کار 9.30 الی 21.30

ژوراسیک پارک ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلی ، سیزده بدردریاچه شهدای خلیج فارس یا دریاچه چیتگر :

 دریاچه ای مصنوعی است که در شمال غرب تهران و در منطقه 22 شهرداری تهران واقع شده است. مساحت این دریاچه 130 هکتار است و در مجاورت آن 120 هکتار مجموعه تفریحی نیز در پهنه خشکی ایجاد شده است و با توجه به امکاناتی که دارد جزو جاذبه های گردشگری تهران به شمار می آید و پذیرای خیل عظیمی از گردشگران است و لذت قایقرانی با هزینه ای اندک را برای آنان به ارمغان می آورد.

مسیر دسترسی دریاچه چیتگر:

مسیر شماره یک : همت غرب، شهید خرازی، خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس

مسیر شماره دو : اتوبان آزادگان شمالی، خروجی شهید خرازی، خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس

دریاچه چیتگر ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلی ، سیزده بدربوستان قیطریه:

 یکی از بوستانها (پارکها)ی شمال شهر تهران است که در ناحیه 7 منطقه 1 شهرداری تهران واقع شده است. مساحت این پارک در حدود

122606 متر مربع می باشد.

مسیر دسترسی :

بوستان قیطریه در شمال بزرگراه صدر و انتهای خیابان قیطریه واقع است و از شمال به فرمانیه، از جنوب به میدان پیروز و بزرگراه صدر، از شرق به چیذر و از غرب به قیطریه و شریعتی محدود می شود.

بوستان آب و آتش

 یکی از بوستانهای متفاوت شهر تهران با مساحتی گسترده و امکانات تفریحی مختلف که بدون شک از دیدنیهای تهران محسوب می شود. بوستان آب و آتش با مساحت 24 هزار مترمربع در تیرماه 1388 افتتاح شد.

بوستان آب و آتش یا بوستان حضرت ابراهیم (ع) دارای تجهیزاتی مانند چهار برج آتش، آبنما،فضای بازی با آب، چادری 700 متری با روی گردان 370 نفری، پل ابریشم، لانه کبوتر، کالسکه رانی، فانوس دریایی، آلاچیق،... و محیط سبز است که آنرا از سایر بوستانهای تهران متمایز کرده است.

مسیر دسترسی:

بوستان حضرت ابراهیم (ع) در شمال مجموعه تفریحی اراضی عباس آباد تهران قرار گرفته است. بوستان آب و آتش در میدان ونک، اتوبان شهید حقانی، بعد از چهار راه جهان کودک، دست راست، جنب اتوبان. در اولین کوچه بعد از چهارراه جهان کودک راه دارد که آخر آن خیابان پارکینگ مخصوص پارک نیز در نظر گرفته شده است.

بوستان آب و آتش ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلی ، سیزده بدربوستان نوروز

 یکی از مکانهای دیدنی تهران در غرب بزرگراه شهیدمدرس و جنوب پارک آب و آتش می باشد که با عبور از مجموعه آب و آتش و ادامه مسیر به سمت جنوب، بعد از اتوبان شهید همت با استفاده از یک پل ارتباطی وارد بوستان نوروز و مجموعه پلانتاریوم می شوید.

بوستان نوروز ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلی ، سیزده بدرمیدان آزادی

 میدان آزادی از بزرگ ترین میدان های تهران است که برج آزادی با ارتفاع چهل و هشت متر ، نماد تهران در آن قرار دارد .

دربند

 دربند، یکی از محله های تهران، پایتخت ایران است. محله دربند از مناطق خنک و گردشگری تهران است .

دربند ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلی ، سیزده بدردرکه

 درکه یکی از از قدیمی ترین و زیباترین محلات ییلاقی شمیرانات است که در امتداد دره مصفایی به همین نام به صورت شمالی-جنوبی و در دو طرف مسیر رودخانه درکه واقع شده است.

درکه ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلی ، سیزده بدربوستان ولایت

 مساحت کل این پارک بعد از راه اندازی تمام فازهایش به 270 هکتار می رسد.

مسیر دسترسی:

انتهای اتوبان نواب، تقاطع اتوبان تندگویان. بوستان ولایت در زمین های پادگان قلعه مرغی ساخته شده و بعد از افتتاح خط مترو هم خیلی راحت می توانید به اینجا برسید.

بوستان ولایت ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلی ، سیزده بدربوستان نهج البلاغه

 پارک در دره فرحزاد ساخته شده. بین بزرگراه های نیایش، همت و غرب یادگار امام.

بوستان نهج البلاغه ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلی ، سیزده بدرپارک جنگلی پردیسان

 پارک جنگلی پردیسان یکی از بوستان های بزرگ و مشهور شهر تهران است که در شمال غربی آن قرار دارد.

پارک جنگلی پردیسان از شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک و از جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران محدود می شود. بزرگراه یادگار امام با جهت شمال به جنوب، این بوستان را به دو بخش تقسیم نموده که پیوند آن ها از طریق دو پل برقرار شده است.

پارک جنگلی پردیسان ، روز طبیعت،گذراندن،مناطق دیدنی،پایتخت،پارک جنگلی ، سیزده بدر

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار