آغاز زودهنگام یارگیری تیم های مدعی؛ برانکو به طاهری لیست داد!

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، اگر چه هفت هفته تا پایان فصل جاری باقی مانده اما برخی از تیم ها باب مذاکره با بازیکنان مد نظر خود برای فصل آتی باز کرده اند. این در فوتبال حرفه ای هم مرسوم است، هر چند این مذاکرات اگر در این مقطع منجر به عقد قرارداد داخلی شود سر و صدای زیادی را به پا خواهد کرد.

 

البته این مذاکره بیشتر شامل بازیکنانی می شود که قراردادشان رو به پایان است یا بازیکنانی که در تیم های دسته اولی توپ می زنند. طبیعتا بازیکنی که قرارداد دارد برای جدایی باید رضایت باشگاه خود را جلب کند و باشگاه خواهان باید با تیمی که او در حال حاضر در آن بازی می کند، وارد مذاکره شود.

 

چند روز پیش یکی از مربیان تیم های لیگ برتری به مدیر برنامه های دو بازیکن دسته اولی زنگ می زند و اذعان می کند بازی های این دو بازیکن را دیده و آنها را می خواهد.

 

جالب اینکه تیم لیگ برتری مدعی نیست و در میانه های جدول قرار دارد اما مربی تیم در تلاش است با جذب بازیکنان مورد دلخواه اهداف آتی را نهایی کند.

 

دور از ذهن است در فصل آتی شاهد تغییر و تحول در کادر فنی تیم های مدعی قهرمانی باشیم. استقلال تهران یک فصل دیگر با پرویز مظلومی قرارداد دارد. طبیعی است استقلال خوزستان قرارداد عبدالله ویسی را تمدید کند. پرسپولیس همان طور که پیش تر عنوان شد برای تمدید قرارداد برانکو با این مربی به توافق رسیده است. سعید آذری، مدیر عامل باشگاه ذوب آهن، دغدغه ای نسبت به تمدید قرارداد یحیی گل محمدی ندارد چون رابطه اش با این مربی خوب است. آنها از نساجی مازندران با هم بوده اند و از یحیی خواسته با ماندن در ذوب آهن با این تیم در آسیا روی سکو برود. تراکتورسازی هم یک فصل دیگر با امیر قلعه نویی قرارداد دارد.

 

پرویز مظلومی که نسبت به یارگیری تیم در تعطیلات زمستانی معترض بود این بار خیالش راحت است چرا که در ابتدای فصل می تواند روی بازیکنان آزاد دست بگذارد و به راحتی آنها را به خدمت بگیرد.

 

گفته می شود برانکو هم لیست بازیکنان مورد دلخواه خود را در اختیار طاهری قرار داده و به نظر می رسد در روزهای آتی و از مسیر قانونی باب مذاکره با بازیکنان مورد دلخواه سرمربی کروات باز خواهد شد. جالب اینکه برانکو، مهدی طارمی را هم به ماندن در تیم متقاعد کرده و از او خواسته یکی، دو فصل دیگر برای پرسپولیس توپ بزند و بعد از اینکه پخته شد راهی فوتبال اروپا شود.

 

استقلال خوزستان مثل همیشه می خواهد چند بازیکن خوب دسته اولی را به ترکیب اضافه کند. البته در این بین ادامه حمایت حامی مالی باشگاه و همچنین تمدید قرارداد عبدالله مهم است. در هر صورت سیاست باشگاه ادامه خواهد یافت. ویسی و کادر فنی اش به خوبی بازی های دسته اول را زیر نظر دارند چون سیاست باشگاه هاشان تیم خوب و ارزان بستن است.

 

در ترکیب ذوب آهن خیلی جابجایی نخواهیم داشت چون یحیی با مطالعه و وسواس خاصی بازیکن جذب می کند و مثل همیشه تراکتورسازی برای جذب بازیکن دغدغه ای نخواهد داشت چون تعداد بازیکنانی که در پایان هر فصل سرباز می شوند زیاد است و تیم های نظامی کم.

 

اگر چه ثبات در کادر مدیریتی و فنی باشگاه ها خیلی قابل لمس نیست و همین مسئله آینده نگری را هم تحت الشعاع قرار داده اما آغاز یارگیری پنهان تیم های مدعی نشان می دهد مربیان علاقمند به آینده نگری و برنامه ریزی از پیش تعیین شده هستند.

 

در این بین نکته ای که آزار دهنده است توجه کم باشگاه ها به بازیکنان دسته اولی و دسته دومی است در حالی که بسیاری از ستاره های شاخص تیم های لیگ برتری از همین تیم ها به فوتبال کشور معرفی شده اند. مثل طارمی که در ایرانجوان بازی می کرد یا دانیال اسماعیلی فر که در تیم دسته دومی صنعت ساری توپ می زد و یا داریوش شجاعیان که در تیم شیرازی لیگ 2 به میدان می رفت.

برنا

109

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار